Колишнього співробітника СБУ в Криму судитимуть за державну зраду, — прокуратура | Криминал

17.06.2022 14:30

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього співробітника Головного управління Служби Безпеки України в Автономній Республіки Крим у державній зраді.

У ході досудового розслідування встановлено, що оперуповноважений відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим у порушення військової присяги у 2014 році умисно не виконав розпорядження керівництва СБУ щодо зміни дислокації з АР Крим на м. Київ для подальшого проходження військової служби та виконання своїх службових обов’язків.

Військовослужбовець свідомо прийняв рішення перейти на бік ворога. Він вступив на військову службу до Федеральної служби безпеки РФ з метою вчинення дій на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, а також обороноздатності, державній та інформаційній безпеці України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось Головним слідчим управлінням ДБР за оперативного супроводження Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник