«Кинджали», «шахеди» та інші – Юрій Ігнат розповів про озброєння, яке ворог може застосовувати по різних регіонах України

Під час прямого включення в телемарафоні «Єдині новини» речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат відповів на низку запитань ведучих щодо іранських безпілотних літальних апаратів та ракет власного виробництва, які держава-агресор росія застосовує та може застосувати під час ударів по території України.

Зокрема, офіцер нагадав, що, коли йдеться про прифронтові області, то, крім дронів-камікадзе ворог активно застосовує зенітні ракети комплексів С-300, які у нього в надлишку, і якими йому вигідніше наносити удари по нашій території. А вже високоточні крилаті ракети противник застосовує по цілях всередині України.

Щодо «Кинджалів», носіями яких є літаки МіГ-31К, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил пояснив, що, за даними, які оприлюднювало Головне управління розвідки, їх у ворога залишилося близько 40-50 одиниць.

– Тобто, приблизно стільки ж, скільки було і на початку агресії, – говорить Юрій Ігнат. – На жаль, російська промисловість і досі має можливість випускати їх. Нехай і у невеликій кількості, але їх виробляють. Як, власне, і ракети типу «Калібр» та Х-101.

З приводу інформації про те, що на білоруських аеродромах росіяни вводять нас в оману, роблячи вигляд злетів винищувачів МіГ-31К під час злетів винищувачів інших типів, полковник Юрій Ігнат повідомив, що введення в оману є звичною практикою, і що наша розвідка відразу ж дає вичерпну інформацію про те, знаходяться у повітрі носії «Кинджалів» чи звичайні винищувачі.

Цікавилися ведучі телемарафону й інформацією, оприлюдненою деякими ЗМІ щодо нещодавніх поставок іраном росії БПЛА типу Shahed нових, більш сучасних модифікацій.

– Ми мали справу з БПЛА Mohajer-6, це – безпілотний літальний апарат ударного типу, приблизно такого плану як «Байрактар», – розповідає речник Повітряних Сил. – Була також інформація про те, що росіяни хочуть отримати Arash-2 – це вже великий безпілотник, фактично за розмірами як крилата ракета, але з двигуном внутрішнього згоряння – з пропелером ззаду. Взагалі, перелік БПЛА, що має Іран, це – доволі велика лінійка з щонайменше десяти типів. Та, повторюся, БПЛА – це звичайна повітряна ціль, яку можна й потрібно збивати, і яка збивається.

Олексій Тригуб

Кореспондент АрміяInform

Джерело