У 2023 році було зафіксовано та оброблено 1105 кіберінцидентів, що на 62,5% більше, ніж за результатами 2022 року.
Як передає сайт Держспецзв’язку, про це йдеться у звіті Оперативного центру реагування на кіберінциденти Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку за результатами роботи системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки (СВВ) у 2023 році.
Протягом 2023 року за допомогою засобів СВВ було:
- опрацьовано близько 18 мільярдів подій, отриманих за допомогою засобів моніторингу, аналізу та передачі телеметричної інформації про кіберінциденти та кібератаки;
- детектовано 133 мільйони підозрілих подій інформаційної безпеки (при первинному аналізі);
- опрацьовано 148 тисяч критичних подій інформаційної безпеки (потенційні кіберінциденти, виявлені шляхом фільтрації підозрілих подій ІБ та вторинного аналізу).
Протягом 2023 року до СВВ було підключено 24 нові обʼєкти кіберзахисту з урядового, енергетичного та військового секторів.
«Підсистемами, що належать до складу СВВ, в автоматичному режимі було детектовано 1 516 861 підозрілий унікальний файл протягом звітного періоду. При цьому, серед сімейств шкідливого програмного забезпечення, детектованих у подіях інформаційної безпеки категорії «02 Шкідливий програмний код», переважають SmokeLoader, Agent Tesla, Snake Keylogger, Remcos, Formbook», — йдеться у повідомленні.
Як повідомляла АрміяInform, Держспецзв’язку підготувала аналітичний звіт та прогнози щодо російських кібероперацій.
Прокомментируйте