Як зміна погоди вплине на хід бойових дій: відповідь від Сил оборони

Представник служби зв’язків з громадськістю 13-ї бригади НГУ «Хартія» Володимир Дегтярьов заявив, що зміна погоди на фронті восени вплине на хід бойових дій.

Про це в ефірі «Суспільне.Новини» він розповів вранці 12 жовтня.

«Ми бачимо, що погіршується погода. Кожного разу, коли починаються дощі, це значить, що варто очікувати якихось дій з боку противника. Якщо змінюється погода — отже, зміниться прохідність техніки, зміниться картинка, яку ми бачимо з дронів», — розповів Володимир Дегтярьов.

Це, з його слів, створює більше завдань для наших військових: вони мають бути уважними і «передбачати дії ворога задовго до того, як вони зможуть наблизитися до наших позицій».

Він також пояснив, що українські військові навчилися літати вглиб позицій ворога — відтак, можуть бачити переміщення і техніки, і особового складу ворога.

«Ми розуміємо шляхи їх переміщення і робимо певні дії для того, щоб погіршити їхній стан і не дати їм підійти ні технікою, ні людьми», — зауважив він.

Володимир Дегтярьов підкреслив, що основна сила ворога — безлімітний людський ресурс.

«Це основна зброя — вони використовують людей. З допитів полонених ми знаємо, що принаймні на нашій ділянці — це колишні зеки, яким обіцяють помилування, якщо вони протримаються хоча б рік на фронті. А протримуються вони, зазвичай, набагато менше», — зауважив він.

За його словами, їх використовують для розмінування, і щоб зрозуміти, де знаходяться українські вогневі позиції.

«Посилають їх, розраховуючи, що ми відкриємо по них вогонь — і вони зрозуміють, де знаходяться наші засоби ураження», — пояснив Володимир Дегтярьов.

Як писала АрміяInform, раніше в бригаді «Хартія» розповідали, що на півночі Харківської області російські окупанти майже не облаштовують традиційних фортифікаційних споруд у вигляді суцільних траншей.

Їхні споруджені з урахуванням особливостей рельєфу шанці радше нагадують хробачі нори, з яких дуже непросто викурити мешканців.

Джерело