Як перевірити контрагента?

YouControl постійно наголошує на важливості перевірки контрагентів. Співпраця з недобросовісними партнерами може зашкодити не лише конкретній угоді, але й репутації в цілому, яка здобувалась протягом багатьох років. Зручна та ефективна перевірка контрагента за ЄДРПОУ або за ІПН можлива за допомогою інструментів YouControl.

Чому саме індивідуальний номер платника податків або ЄДРПОУ? Адже система YouControl та досьє підприємства у системі пропонують пошук за назвою, ім’ям директора, адресою реєстрації та іншими атрибутами. Можна обрати будь-який зручний метод, але варто знати, що назви компаній і адреси часом збігаються, іноді навіть співпадають прізвища засновників або керівників. Тільки індивідуальний податковий номер видається лише один раз і його неможливо змінити.

Що таке ІПН?

Індивідуальний податковий номер, або ІПН (або ж реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)), надається фізичним особам та, відповідно, фізичним особам-підприємцям (ФОП) та складається з 10 цифр. Для юридичних осіб (організацій) в Україні є код ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України), який містить 8 цифр.

Проведення пошуку та перевірка за ІПН або ЄДРПОУ всього за 5 хвилин може надати важливу інформацію:

  1. Наявність потрібного ІПН в Україні.
  2. Відповідність імені засновника та дати реєстрації ФОП тій інформації, яка була надана.
  3. Податкова заборгованість підприємства (наразі податкова інформація не оновлюється з початку повномасштабного вторгнення).

Зазвичай цих початкових даних досить, щоб отримати об’єктивну інформацію про потенційного бізнес-партнера або для прийняття рішень про подальшу, більш докладну перевірку.

Як перевірити контрагента по кодам ІПН або ЄДРПОУ за допомогою YouСontrol?

Дізнатися номер ІПН або ЄДРПОУ можна зі статутних документів компанії, які менеджер або бухгалтер може надати за відповідним запитом.

Припустимо, що планується співпраця з компанією або приватним підприємцем, що займається продажем одягу, і є намір зробити поставку товару. Для їх перевірки необхідно просто ввести номер у пошуковому рядку на головній сторінці YouControl. Система миттєво відкриє досьє, оскільки номер індивідуальний і не може мати збігу у динамічному пошуку. Перша вкладка «Досьє» надасть актуальну інформацію про статус компанії або ФОП. Якщо такого ФОП чи компанії не існує або його реєстрація припинена, YouControl повідомить про це. Обов’язково зверніть увагу на зареєстрований вид діяльності (КВЕД) підприємця та підприємства. Чи відповідає він предмету угоди?