Яйця не по 17 гривень, жіноча форма та інклюзивні сухпайки: Державний оператор тилу презентував результати першого року своєї роботи

Як повідомляє кореспондент АрміяInform, в презентації взяли участь Міністр оборони України Рустем Умєров, заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков, заступниця Міністра економіки України Надія Бігун, яка є Головою Наглядової ради DOT.

Державному оператору тилу за рік вдалося зекономити 17 млрд гривень, розповів Генеральний директор агенції Арсен Жумаділов. За його словами, до них була доведена потреба загальною вартістю 92 млрд гривень. Її закрили майже 700 контрактами на суму 75 млрд гривень. Зекономлені 17 млрд було перенаправлено на закриття додаткових потреб.

“Ми закупили майже 163 тисячі бронежилетів. Цього було б достатньо, щоб повністю забезпечити армії Угорщини, Нідерландів, Болгарії, Бельгії, Швеції разом узятих”, – зазначив Арсен Жумаділов.

Генеральний директор DOT також нагадав, що цього року відбулися закупівлі одягу та захисту для жінок-військовослужбовиць, розроблено інклюзивні сухпайки (халяльні, кошерні та рослинні раціони) та впроваджено систему DOT chain, яка скоротила тривалість руху документів в харчуванні для ЗСУ в 4 рази.

Були й певні проблеми. Наприклад, скандали з постачанням неякісної тушонки та партії м’яса, в якій знайшли голку від шприца. За словами Арсена Жумаділова, в агенції відреагували на ці випадки та впровадили додаткові заходи для контролю постачальників, аби більше таких проблем не було.

На початку наступного року Державний оператор тилу планує запровадити власний інструмент NPS – збирати та аналізувати фідбек від постачальників, бригад, окремих підрозділів та військовослужбовців.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року розпочалася реформа забезпечення ЗСУ. Одним з її маркерів був скандал із закупівлею для ЗСУ яєць по 17 гривень за штуку. Для проведення нелетальних закупівель було створено агенцію – Державний оператор тилу.
Офіційно він розпочав роботу 1 грудня 2023 року.

Наразі ДОТ здійснює постачання харчів, одягу, пально-мастильних матеріалів та IT-технологій для потреб ЗСУ.

Нагадуємо, рівно рік тому Міністерство оборони фундаментально змінило підхід до забезпечення нашого війська. Було запущено Державний оператор тилу (ДОТ) — ключовий елемент реформи оборонних закупівель.

Фото автора

Олександр Марченко

Кореспондент АрміяInform

Джерело