В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я 16 травня відбувся святковий захід на честь Дня вишиванки «Вишиваний інфокод України».
Щороку у третій четвер травня в Україні та ще 60 країнах світу відзначається День вишиванки. В Ізмаїлі на честь свята в музеї Придунав’я пройшов урочистий захід «Вишиваний інфокод України».
— Щиро вітаємо із Всесвітнім днем вишиванки. Вишиванка – це любов, сила, зброя! Ми вдячні усім, хто сьогодні боронить та захищає нашу Україну, нашим Збройним Силам, що ми маємо можливість провести цей захід. Миру всім, щастя, здоров’я та радості, побажала у вступному слові директор музею Ольга Тирон.
Вишиванка в Україні — це національна святиня, вона символізує і несе в собі духовне багатство, мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку прийнято передавати з роду в рід, зберігати як реліквію.
Варто зазначити, що не тільки організатори та учасники заходу сьогодні були у вишиванках, але і віддали шану святу і гості музею – від мала до велика усі в цей день підтримали традицію одягнути вишивані сорочки та плаття.
У головному залі музею, де відбувався захід, було розміщено експозицію із фондів, представлені вишиванки та рушники різних років.
На заході розповіли про історію Дня вишиванки, традиції та звичаї, пов’язані із головним кодом української нації.
Зворушливу історію своєї вишиванки крізь погляд шести поколінь своєї родини представила присутнім на заході відома ізмаїльчанка, голова громадської організації «Гармонія» Марина Талько.
В рамках свята відбулася також демонстрація традиційного українського та молдавського народного жіночого вбрання середини 19 століття.
Ці костюми створила художник-реставратор музею Придунав’я Надія Горбань. Прикрасила традиційною вишивкою український костюм відома ізмаїльська майстриня Ніна Григор’єва. До речі, пані Григор’єва прийшла на свято не з пустими руками – вона подарувала музею вишиту власними руками картину, де на мапі України зображені традиційні для кожного регіону орнаменти вишиванок.
Своїми виступами, українськими народними піснями, порадували аудиторію вокальний колектив «Мелодія Дунаю», солістка народної вокальної студії «Креатив» Ася Некраха, вихованець музичної школи ім. М.Чембержи Тимофій Власов, учениця вокальної студії «Нота» Анна Ратнюк, відомий ізмаїльський вокаліст Сергій Нейчев, солістка народного вокального колективу «Мелодія Дунаю» Анастасія Сівцова, солістка народної вокальної студії «Креатив» Феодора Куртева.
Також біля музею Придунав’я паралельно із заходом відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України.
Прокомментируйте