«Глибоководний випуск», який будували фірми Тарпана, виявився купою будівельних матеріалів

“Глибоководний випуск”, який будували в Одесі фірми ексдепутата Руслана Тарпана з компанії “Incor Group”, є набором будівельних матеріалів, які непридатні до використання.

Цей об’єкт навіть не можна вважати "об’єктом завершеного будівництва", повідомили у Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), передає УНН.

“Вказаний в ухвалі актив (Глибоководний випуск, — ред.) на сьогоднішній день за своєю суттю є будівельними матеріалами, які неможливо ідентифікувати як завершений об'єкт будівництва, враховуючи відсутність передбачених законодавством реєстраційних даних для здійснення відповідних правомочностей, які є необхідними для включення такого роду Активів до цивільного обороту”, — зазначають в АРМА.

Там також наводять перелік будівельних матеріалів, якими сьогодні є об'єкт:

  • труби поліетиленові виробництва “Pipelife Norge AS" — 11 шт.
  • поліетиленові буртові втулки — 22 шт.
  • гальванізовані сталеві кільця для буртових втулок — 22 шт.
  • набір гальванізованих болтів (48 од. в наборі) — 10 шт.
  • ущільнюючі кільця — 22 шт.
  • оголовок дифузора — 22 шт.
  • баластні залізобетонні привантажвачі — 716 шт.

Раніше слідчі та прокурори Одеської області повідомили журналістам, що продовжують вживати заходів щодо екстрадиції Руслана Тарпана в Україну.

Наприкінці минулого року Київський районний суд Одеси обрав колишньому депутату Одеської міської ради та бізнесмену, підозрюваному у заволодінні бюджетними коштами під час будівництва об’єкту "Глибоководний випуск" в акваторії Чорного моря, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Вищий антикорупційний суд України відмовився задовільнити скаргу адвоката одеського бізнесмена на постанови детектива Національного антикорупційного бюро України про зупинення досудового розслідування в кримінальному провадженні та оголошення його у міжнародний розшук.

Подані учасниками провадження матеріали свідчать, що Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування за підозрою Руслана Тарпана в організації заволодіння протягом 2010-2012 років службовими особами ПП "Ремерцентр" та іншими невстановленими особами, що діяли організованою групою за попередньою змовою, бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час реалізації проєкту "Проведення першочергових робіт будівництва системи стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" у м. Одеса на об`єкті "Глибоководний випуск".

У липні 2019 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції про зняття з бізнесмена Руслана Тарпана і депутата Одеської міськради Олександра Орлова підозр, пов'язаних з можливою аферою у справі по "Глибоководному випуску".

Паралельно суд звернувся до Верховного Суду для роз'яснень норм процесуального кодексу, щоб з'ясувати, чи мала прокуратура право подавати дану апеляцію.

В квітні 2018 року співробітники прокуратури повідомили про підозру трьом фігурантам схеми заволодіння бюджетними коштами при будівництві "Глибоководного випуску".

Раніше — 18 травня 2016 року — Вищий господарський суд України зобов'язав департамент капітального будівництва Одеської облдержадміністрації виплатити ТОВ "Ремерцентр" 51,03 млн грн штрафних санкцій за невиконання рішення суду щодо сплати 149,21 млн грн боргу.

Як сказано в матеріалах справи, в липні 2010 року Головне управління капітального будівництва Одеської ОДА уклало з ТОВ "Ремерцентр" договір на проведення першочергових робіт з будівництва системи відводу стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" в Одесі на об'єкті "Глибоководний випуск".

Источник