Гіперзвукові ракети «Кинжал» росія виробляти більше не зможе, — Олександр Мусієнко | Криминал

14.04.2022 14:00

Росія більше не може продовжувати програми виробництва сучасного озброєння. Зокрема, гіперзвукові авіаційні ракетні комплекси «Кинжал».

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на НВ.

«Виробляти сучасні ракети чи модернізувати існуючі — Росія позбавлена таких можливостей. Тому що, якщо російський оборонно-промисловий комплекс мав і раніше проблеми, заборгованості перед банками, невиконання, до речі, оборонного замовлення в Росії ще в 2018−19 роках, то зараз, після того, як Захід запроваджує додаткові санкції саме проти сектору оборонної промисловості Росії, вони фактично позбавляються доступу до ключових елементів, які необхідні для модернізації та виробництва сучасного озброєння», — сказав Мусієнко.

Він зазначив, що з окупантами не хочуть мати справу навіть країни Азії, з якими Росія намагалась встановити контакти.

«На сьогодні можна сказати, що, скажімо так, комплектуючих, сировини і необхідних елементів для того, щоб продовжувати такі програми як з «Кинжалом», з іншими подібними, гіперзвуковою зброєю тощо, Росія фактично позбавлена. З ними навіть не хочуть мати справу азійські країни, з якими Росія намагалась встановити контакти. Тому для нас це позитивний сигнал в тому сенсі, що як би там не було, але технологій та можливостей для виробництва для поповнення своїх арсеналів в них все зменшується і зменшується», — додав керівник Центру військово-правових досліджень.

«Кинжал» — авіаційний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою. Створено на базі модернізованого далекого винищувача-перехоплювача МіГ-31 – МіГ-31К.

За словами російських військових, він здатний вражати цілі на дальності понад 2 000 км, при цьому гарантовано долаючи всі існуючі та розроблювані системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Источник