Ексголова СБУ та 9 його поплічників підозрюються у зраді та катуванні людей на Херсонщині. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру керівнику НЗФ та восьми її учасникам.  Підозрювані раніше працювали в правоохоронних органах. 

За даними слідства, з квітня по травень 2022 року, за підтримки військового командування РФ, у м. Херсоні створено незаконне збройне формування — «Государственная служба безопасности Херсонской области». 

Це формування стало аналогом фсб для окупованих територій Херсонщини. Його мета — забезпечення відокремлення Херсонської області від України та приєднання до складу рф. Спосіб — шляхом придушення будь-яких проявів невизнання політики окупаційної влади серед цивільного населення.

Очолив збройне формування колишній голова Служби безпеки України часів президента-втікача.

Представники так званої служби відшукували та затримували громадян України, проукраїнських активістів, противників окупаційної влади, інших цивільних осіб. 

В одній із захоплених будівель у Херсоні учасники формування облаштовували місце незаконного ув’язнення та катування людей. 

Цивільних тримали у нелюдських умовах, до них застосовувалось психологічне та фізичне насильство. 

Щоденно вони піддавались побоям, катуванню електричним струмом. Їх обмежували у харчуванні та не давали води. Учасники НЗФ імітували розстріл потерпілих. 

Затримання мирних мешканців відбувалось під різними приводами, а отримати свободу, в деяких випадках, вони могли лише заплативши «викуп».

На підставі зібраних доказів керівнику незаконного збройного формування повідомлено про підозру в умисних діях з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України, державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, керівництві незаконним збройним формуванням і нападі на підприємства та громадян, жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб.

Іншим учасникам повідомлено про підозру в умисних діях з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України, державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, в участі у складі незаконного збройного формування, жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Источник