Джонсон розкрив «мирний план» для України, який може використати Трамп

Джонсон розкрив "мирний план" для України, який може використати Трамп

Фото: REUTERS

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон поділився «мирним планом», який може використати експрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп для завершення війни Росії проти України. Про це йшлося у його колонці у британському таблоїді Daily Mail.

— Я вірю, що Трамп може покласти війні кінець – на правильних умовах для України та Заходу. Я наголошую, що не можу бути впевненим, що саме він зробить у разі обрання. Але це те, що він може зробити, – написав Джонсон.

Джонсон вважає, що з Трампом у Білому домі «є реальна перспектива певного глобального зближення з Росією, а з Путіним — повернення до часів, коли Росія була шановним партнером G8 і навіть НАТО». За його словами, «мирний план» Трампа включає такі кроки:

Захід дозволяє Україні використовувати ракети ATACMS та Storm Shadow, а також інші озброєння для ударів по аеродромах на території Росії. Коли війська агресора будуть відкинуті, Путін «може запропонувати угоду»;

Росія відступає до кордонів на 24 лютого 2022 року. Підконтрольна Києву територія України визнається незалежною країною з перспективою швидкого вступу до ЄС та НАТО;

Після закінчення війни частина українських військ дислокується у країнах Європи, замінюючи частину із 70 тисяч американських військових, розміщених для стримування ймовірної агресії РФ. Це дозволить Трампу «заощадити гроші, повернути американські війська додому та змусити європейців робити більше для власного захисту, що є однією з його ключових цілей»;

Росія оголошує, що «спеціальна військова операція» виконала своє завдання та «денацифікувала» країну. Для російськомовного населення України запроваджуються особливі заходи захисту.

17 липня Джонсон зустрівся із Трампом. Політики обговорили питання щодо війни в Україні, але подробиць сторони не розголошували. 20 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Дональдом Трампом. Сторони обговорили низку питань, зокрема підтримку України американською стороною.

Джерело