Чотирьох «прокурорів» із окупованого Старобільська судитимуть за колабораціонізм | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури та Старобільської окружної прокуратури завершено досудове розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях стосовно місцевих жителів за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що у березні 2022 року вони перейшли на бік країни-агресора та почали співпрацю з представниками окупаційних правоохоронних органів. В умовах воєнного стану колаборанти розпочали роботу на так званих «прокурорських» посадах у незаконно створеній «прокуратурі Старобільського району генеральної прокуратури лнр».

Псевдопрокурорами при окупаційній владі рф стали троє колишніх помічників суддів Старобільського районного суду, ще один підозрюваний у минулому мав досвід на посаді прокурора.

Наразі чотири обвинувальні акти стосовно колаборантів направлено до суду. Особи оголошені у розшук.

Їм загрожує покарання – до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Источник