Минулого тижня шість пляжів Одеси були перевірені на наявність мін у прибережній зоні та офіційно відкриті. Жителів Чорноморська подібні перспективи не очікують, проте вони не засмучуються і ще з минулого літа облюбували пляж «Сокіл» у межах міста, але під керуванням Овідіопольської громади.
Сюди приходять відпочивати сотні чорноморців та переселенців. Усупереч усім загрозам, про які твердили після підриву Каховської дамби, у воді купаються і діти, і вагітні жінки, і люди похилого віку.
Чорноморський лабораторний центр на водному транспорті при МОЗ вважає такі дії громадян досить необачними, але визнає, що загрозу епідеміологічних спалахів знижено в рази.
«Станом на сьогодні холероподібні ембріони у пробах води відсутні, зникли глисти тварин та людини. На цьому фоні ГУ «Одеський центр контролю та профілактики захворювань» скоротив нагляд із щоденного тестування води до трьох разів на тиждень», — розповів директор лабораторії Микола Голуб'ятников.
Він зазначив, що стрімке очищення води пояснюється течією і осадженням верхніх шарів на дно. Водночас санітарний лікар наголосив, що загроза цілком не минула: донні води разом із небезпечним мулом можуть піднятися та вийти до берега під час шторму або при проходженні в акваторії вантажних суден.
«Тому токсичні та мікробіологічні речовини у морі залишаються, про це варто пам'ятати, коли йдете купатися. До того ж, варто визнати, що солоність Чорного моря так і не прийшла в норму, але це вже не до нас, а до екологів», — резюмував Голубятников.
Зазначимо, що, крім невидимих бактерій, під водою на відпочивальників можуть чекати міни, які з минулого року нікуди не поділися, а просто дрейфують у вільному плаванні. І якщо одеситів огороджують гідротехнічні хвилерізи, то чорноморців – лише щасливий випадок.
Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими
Прокомментируйте