Чому оперативна пам’ять ноутбука дає збої?

Якщо у вас проблеми з ноутбуком, це може бути несправна оперативна пам’ять. Ось декілька ознак, на які слід звернути увагу та як діагностувати вмираючу оперативну пам’ять.

У вас проблеми з оперативною пам’яттю?

Якщо у вас несправна оперативна пам’ять, є лише одне рішення: ви повинні її замінити. На щастя, нова оперативна пам’ять не надто дорога. Тільки вам потрібно підібрати правильну модель ОЗУ для вашого ноутбука, ви можете скористатися каталогом ось, наприклад, який за вас все зробить. Вам просто потрібно вибрати модель вашого ноутбука, і дочекатися поки вам покажуть потрібну оперативну пам’ять.

Якщо ви не впевнені, як його встановити, віднесіть ноутбук до професіонала. Якщо ви спробуєте зробити це самостійно і у вас не вийде, у вас можуть виникнути більш серйозні проблеми.

Чому важливо помітити помилку оперативної пам’яті?

Чому це важливо, якщо ваша оперативна пам’ять ось-ось вийде з ладу? Врешті-решт, люди роками працюють із зламаними екранами смартфонів або недоречними клавіатурами.

На жаль, оперативна пам’ять — це не те, що ви можете просто проігнорувати — це одна з найважливіших частин будь-якого комп’ютера або ноутбука. Він також має один з найвищих показників відмов серед усіх компонентів вашої машини.

Простими словами, оперативна пам’ять відповідає за те, скільки програм ваш ноутбук може плавно запускати в будь-який момент часу. Найбільше використовує оперативну пам’ять, як правило, операційна система та веб-браузер, але чим складнішою є програма, тим більше оперативної пам’яті їй потрібно.

Ви можете сприймати це як короткочасну пам’ять ноутбука — вона зберігає дані, які ваш ноутбук активно використовує. Жорсткі диски — це довготривала пам’ять, яка використовується для збереження речей, до яких вам потрібен доступ між перезавантаженнями.

1. Зменшувальні показники

Одним із найбільш яскравих ознак відмови оперативної пам’яті є зниження продуктивності з часом.

Якщо ви виявите, що ваш ноутбук працює ідеально після першого включення, але чим довше ви ним користуєтеся, тим повільніше він стає — у вас можуть виникнути проблеми. Проблема буде особливо помітна в додатках із великою пам’яттю, таких як Photoshop, складних відеоіграх та веб-браузерах.

Звичайно, несправна оперативна пам’ять може не бути причиною проблеми: програма, що неправильно працює, може потрапляти через центральний процесор вашої машини або втратити пам’ять. Але якщо ви не можете визначити причину погіршення продуктивності, це може бути стан оперативної пам’яті.

Одним тестом, який ви можете використовувати, є перезавантаження машини, але не запускайте жодні програми. Якщо те саме відбувається постійно навіть без запуску будь-яких програм, можливо, пора почати купувати нові модулі оперативної пам’яті.

2. Випадкові збої

Як і пункт про погіршення продуктивності, лише тому, що ваш ноутбук випадково виходить з ладу, це не обов’язково означає, що ваша оперативна пам’ять несправна. Однак це вказує на можливість того, що він може бути несправним.

Це особливо вірно, коли здається, що немає жодної послідовності збоїв. Наприклад, якщо ви отримуєте екран смерті в Windows щоразу, коли намагаєтесь відкрити певну програму, швидше за все, виною є програма, а не ваше обладнання. Але якщо ви виявите, що збої відбуваються без попередження та у випадкові моменти, ваша RAM може бути відповідальна за це.

Ви також можете виявити, що ваша машина перезавантажиться в той момент, коли вона відобразить робочий стіл або коли вона вийде з ладу щоразу, коли ви намагаєтесь встановити щось нове.

3. Не вдається завантажити відеокарту

Увімкнувши ноутбук, ви майже завжди почуєте гучний звуковий сигнал. Це вказує на те, що обладнання для відео та мультимедіа вашого пристрою було правильно розпізнано та завантажено.

Якщо ви не чуєте звукового сигналу, це означає, що він не завантажений, і причиною може бути погана оперативна пам’ять. Під час спроби завантаження операційної системи на екрані з’явиться попереджувальне повідомлення. Знову ж таки, якщо взяти окремо, це не гарантія несправності оперативної пам’яті. Проблемою може бути відеокарта.

На Mac потрійний звуковий сигнал під час запуску означає, що виявлена ​​помилка оперативної пам’яті.

4. Пошкоджені файли даних

Ви можете раптово виявити, що файли, до яких ви часто звертаєтесь і використовуєте, пошкоджені і не можуть бути відкриті.

Окрім уроку про важливість регулярних резервних копій, це ще один чіткий знак того, що ваша оперативна пам’ять стоїть на межі.

Якщо ви виявляєте, що далі більше файлів пошкоджуються, а проблема з часом погіршується, напевно це винна оперативної пам’яті. Це тому, що несправна оперативна пам’ять спричиняє виродження структури жорсткого диска; зрештою, ви взагалі не зможете завантажити свою машину.

5. Неправильний дисплей системної оперативної пам’яті

Легко перевірити обсяг оперативної пам’яті, яку ваша система вважає наявною як на Windows, так і на Mac.

У Windows, клацніть правою кнопкою миші на меню Пуск і перейдіть в розділ Система> Про. Вам буде показано огляд життєво важливих статистичних даних вашої машини, включаючи обсяг теоретично встановленої оперативної пам’яті.

Якщо ви перебуваєте на Mac, перейдіть до Apple> Про цей Mac і переконайтеся, що вибрана вкладка Огляд. Як і у Windows, вам покажуть кілька статистичних даних вашого ноутбука, включаючи обсяг оперативної пам’яті.

Чи співпадає ця сума із сумою, яку повинна мати ваша машина? Якщо ви не впевнені, виконайте пошук в Google за номером продукту вашого пристрою.

Як перевірити оперативну пам’ять

Як ми вже згадували кілька разів, наявність одного з вищезазначених симптомів не вказує автоматично на проблему оперативної пам’яті. Можуть бути сотні інших причин, включаючи погане живлення, надмірне нагрівання, комп’ютерний вірус / шкідливе програмне забезпечення, пошкоджену інсталяцію операційної системи або інший несправний апаратний компонент.

Однак, якщо у вас регулярно виникають декілька з цих проблем, розумно проводити деякі діагностичні тести.

Перевірте наявність поганої оперативної пам’яті в Windows

Windows має вбудований засіб діагностики пам’яті. Щоб запустити його, натисніть клавішу Windows + R, введіть mdsched і натисніть клавішу Enter.

Вам буде запропоновано перезапустити ноутбук. Потім він запустить деякі тести перед автоматичним перезапуском та поверненням на робочий стіл. Будь-які виявлені проблеми відображатимуться у сповіщенні на панелі завдань.

Перевірте наявність поганої оперативної пам’яті на macOS

Mac також мають власний вбудований тестер пам’яті. Щоб використовувати його, перезапустіть пристрій і утримуйте кнопку D, поки він завантажується, після чого ви потрапите на екран діагностики.

На новіших моделях перевірка пам’яті повинна починатися автоматично. Користувачам старих версій потрібно буде вибрати вкладку Апаратні тести, встановити прапорець біля Виконати розширене тестування (займає значно більше часу) та натиснути Тест.