Чи треба косити траву під час війни: у Чорноморську дали відповідь

Щороку з травня-місяця у Чорноморську починається покіс трави у дворах, вулицях та парках. У 2024 році газонокосарки працюють навіть під час повітряних тривог, що додатково грає на нервах у мешканців нашого міста.

Багато хто сумнівається в доцільності косити траву як з точки зору естетики міста, так і бюджетної складової. Адже під час війни витрачати гроші з бюджету варто точно не на траву чи рамки.

Перший у Чорноморську насправді вирішив дослідити це питання, звернувшись до спеціалістів: урбаніста та блогера Валерія Погребняка, який буквально зробив собі ім’я на ідеях вдосконалення довкілля, КП “Зеленгосп” та КП ГУЖКХ, які точно знають все про покіс трави і мають точне уявлення, чи точно саме так має виглядати "газон" після покосу

Що каже Валерій Погребняк

Скажу так, скошувати траву у нас в місті потрібно, але працювати на результат — розуміти, який має бути результат, а не косити “для галочки”.

Річ у тому, що косити треба не все і не тою косаркою, яка дуже популярна у наших комунальників. Кожне місто має вивчати саме кліматичні особливості регіону і вже від цього планувати зони для косіння та його графік.

До речі, це і є основна проблема нашого міста, та й в принципі в усій Україні — не саме косіння, а те, що траву косять так часто. Ми не повинні жити серед випаленої пустелі. Якщо подивитись на Європу, там все частіше відмовляються від косіння, здається, що території просто занедбані, але вони зелені.

Взагалі економічно доцільніше вирощувати у Чорноморську різнотрав’я, яке не потребує багато води для поливу та має просто купу екосистемних переваг, а також відмовитись від практики газонів. Тоді і косити не треба буде нічого щотижня.

Що кажуть у Зеленгоспі

Мене іноді дивує, як міркують люди у соцмережах про ті чи інші рослини, чи потрібні вони, чи не потрібні, чи треба косити траву, чи не треба… Розумієте, є ціла наука — ботаніка, яка чітко окреслює норми для зелених зон в містах.

Так от, трава, яку косить наше підприємство — це, по-перше, фактично бур’ян, який росте сам по собі, людина не докладає до цього жодних зусиль. По-друге, трава так влаштована, що якщо не скошувати вершину, то в ній визріває насіння, воно випадає і трава починає висихати, перетворюватись у сіно.

Через це у Чорноморську, Одесі, та інших містах зі степовим кліматом нерідко виникають пожежі, а зараз, при такій спеці під 40 градусів — майже кожного дня про це читаємо в новинах.

Але важливо вказати, що правильне косіння, а фактично підріз трави відбувається так, щоб трава мала довжину 3-5 см, бо якщо викошувати під нуль, то це фактично знищує рослину і вона не буде більше рости.

А для нас важливо, щоб протягом всього літа трава росла і оновлювалась, бо саме трава виробляє основний об’єм кисню, хоча прийнято вважати, що це роблять дерева.

Що кажуть у ГУЖКХ

А ось у муніципальному відомстві, яке може дозволити собі викошувати траву під корінь, залишаючи лисини та сміття, косити траву там, де вона не росте і лише підіймати пил стовпом, профільна заступниця голови ГУЖКХ Оксана Борисенко надавати коментарі з цього питання відмовилась. В мережі ж знову ширяться відео, на яких браві комунальники косять ледь не асфальт, вбиваючи інструмент, бюджетні кошти та нерви платників податків

Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими

Источник