Представник Вадима Альперіна, під час судового засідання заявив, що той скасував свій ізраїльський паспорт і надав лист посольства Ізраїля в Україні, який мав би це підтвердити.
Але як свідчить постанова Великої палати Верховного Суду, у листі йдеться виключно про скасування закордонного паспорту, але жодним чином не означає припинення громадянства цієї країни, повідомляє УСІ.
Таким чином, суд підтвердив, що Альперін досі є громадянином Ізраїлю.
Вадим Альперін оскаржував указ президента про припинення його громадянства. Підставою для позбавлення бізнесмена українського паспорту стала наявність у нього громадянства іншої країни — Ізраїлю. Сам він запевняв, що отримав паспорт Ізраїлю у 90-х, коли вів у цій країні бізнес. Тоді між Україною і Ізраїлем діяв візовий режим, тому Альперін буцімто вирішив стати громадянином Ізраїлю, щоби не оформляти щоразу візу.
У грудні минулого року Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 лютого 2022 року строк дії обов'язків, покладених на бізнесмена Вадима Альперіна.
Вищий антикорупційний суд продовжив до 7 листопада 2021 року дію обов'язків Олегу Себову, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційне бюро вважають «правою рукою» підозрюваного в організації махінацій на митниці бізнесмена Вадима Альперіна.
У червні того ж року Вищий антикорупційний суд залишив заарештованими кошти двох приватних компаній, на які наклали арешт у межах кримінального провадження про зловживання на митниці, організовані одеським бізнесменом Вадимом Альперіним.
Вадим Альперін обвинувачується в масштабних порушеннях митного законодавства. У 2019 році про розшук цього бізнесмена оголошував особисто президент України Володимир Зеленський.
Генеральна прокуратура України в липні 2018 року скерувала до суду справу бізнесмена-одесита Вадима Альперіна, який пропонував детективу Національного антикорупційного бюро України хабар в розмірі 800 тис. доларів США.
У травні того ж року НАБУ заявило про завершення досудового розслідування та відкрило матеріали справи.
У четвер, 30 листопада 2017 року, за клопотанням прокуратури бізнесменові, який намагався дати 800 тис. доларів США хабаря детективу Національного антикорупційного бюро України, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 20 млн грн. Підозрюваного взяли під варту в залі суду до сплати визначеного судом розміру застави.
Прокомментируйте