Літо продовжується, в Чорноморську триває пляжний сезон, повітряні тривоги та повна відсутність укриттів у набережній зоні давно відійшли на задній план у світогляді відпочивальників.
Тим не менш у всіх відвідувачів пляжу з’явилась нова стурбованість: протягом літа ми всі спостерігаємо дивну активність великих синіх медуз, вкрай незвичних для наших широт. Вони боляче жалять, викликають тривогу на глибині, а деякі індивідууми навіть намагаються від них позбавитись, виносячи з води на пісок під палюче сонце.
Експерт по морській аквакультурі Любомир Гайдамака пояснює: це зовсім не випадкові гості, яких винесло у Чорне море течією з океану.
У мене є небезпідставна думка, що так на нашу акваторію вплинув торічний підрив Каховської дамби. Хоча всі помітили, що море дуже швидко очистилось, багато хто вже через пару тижнів купався, такі аварії не минають безслідно, — розказав він.
Пан Любомир вважає, що у результаті теракту на Херсощині, в море потрапила величезна кількість органічних речовин, що вплинуло на розвиток планктону, яким харчуються наші медузи.
Він додає: дійсно такі медузи більш агресивно жалять, але вважати їх небезпечними аж до того, щоб бездумно вбивати — абсолютно неправильно, злочинно щодо природи.
Не треба їх ненавидіти, достатньо просто оминати. Якщо вже вжалила, постраждале місце намастить звичайним засобом від опіків, та й все. Наступного року таких медуз буде набагато менше, або вони просто зникнуть. Цикл акваторії моря повернеться до колишнього життя з маленькими прозорими медузами, — резюмував експерт.
Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими
Прокомментируйте