Міністерство оборони України працює над створенням ефективної системи надання допомоги пораненим військовослужбовцям.
Про це заявила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова, виступаючи на 1-му щорічному міжнародному Конгресі з військової медицини та ментального здоров’я.
«Наше завдання — забезпечити можливість простежити та зафіксувати весь шлях пораненого. Це дозволить краще турбуватися про людину, адже на кожному етапі лікування фахівець зможе отримати інформацію щодо попередніх кроків надання допомоги», — заявила Наталія Калмикова.
За її словами, це також дозволить створити ефективну систему, яка дозволить краще розподіляти ресурси на державному рівні. Метод вирішення цього завдання — максимальна цифровізація всього процесу перебування пораненого в медичній системі.
Окремо заступник Міністра оборони наголосила на системі реабілітації військовослужбовців.
За її словами, завдяки західним партнерам якісні реабілітаційні послуги отримує високий відсоток військовослужбовців, що дозволяє їм швидко повернутися до служби.
«Західні партнери зазначають, що у нас дуже високий відсоток військовослужбовців сьогодні отримує якісні послуги реабілітації та повертається у стрій», — підкреслила вона.
Наталія Калмикова пояснила, що реабілітація запроваджена як у цивільних закладах, так і у військових, і починається одразу після початку лікування пораненого.
Сьогодні майже в кожному закладі охорони здоров’я є мультидисциплінарні команди, які займаються реабілітацією. Її основа — висококласні фахівці, які створюють всі умови для швидкого відновлення військовослужбовця».
Наталія Калмикова також розповіла про майбутні плани розвитку реабілітаційної системи. Завдяки підтримці партнерів планується створення п’яти сучасних реабілітаційних центрів з найсучаснішим обладнанням.
«Сьогодні тут, на заході, присутні партнери, які допомагають створити п’ять сучасних реабілітаційних центрів із найсучаснішим обладнанням. Маємо також проєкт Recovery, завдяки якому буде госпіталь, який відповідатиме всім стандартам», — повідомила вона.
Окрім того, зараз триває пілотний проєкт по реабілітації, де формуються підходи до раннього прогнозу. Тобто встановлюється, чи людина буде повертатися у стрій по стану здоров’я, чи людина буде переходити в цивільне життя.
Всі ці проєкти дозволять створити ефективну систему реабілітації військовослужбовців, яка б відповідала найкращим світовим стандартам.
Прокомментируйте