>
Захід зібрав художників, кураторів, мистецтвознавців та поціновувачів мистецтва, які мали змогу побачити роботи шести митців, які були змушені залишити власні домівки через війну. Всі вони продовжують працювати в Одесі. Роботи створені в різних стилях, але всіх їх об’єднує одне — всі роботи робилися під «тиском».
Тридцять робіт, що відображають емоційний стан авторів під час війни, були підняті над простором під кутом, що посилило сприйняття і дозволило глядачам відчути глибину почуттів художників.
«Рік тому для виставки в бомбосховищі Оперного театру я робив роботу на вулиці. Вона лежала на підлозі — я стояв зверху. Зазвучала тривога, почало працювати наше ППО, у мене не було часу спуститися в підвал і я продовжував працювати. Коли готову картину я підняв над головою, то відчув ті самі емоції, як і під час обстрілу. Я описав цю концепцію і Гете інститут та House of Еurope мене підтримали», — розповів куратор виставки Андрій Любов.
Також публіці було представлено перформанс, центром якого стали художники, які зібралися навколо інсталяції: «Обідній стіл: тимчасово переміщений». Під час перформансу кожен з авторів (Владислав Ламаш, Дмитро Журавель, Катерина Білетіна, Галина Безверхня, Гліб Мардеросянець, Олександр Танасюк) розповів свою історію і те, над чим він зараз працює. Після закінчення промови художник забирав свій стілець від загального столу і сідав обличчям до стіни під своїми картинами.
Особливо запам’яталася історія художнього альбому, вивезеного з Бахмута. Його автор Владислав Ламаш зазначив, що картини та малюнки слугують ілюстраціями до його власних казок та розповідей його дітям.
Художник Олександр Танасюк під час перформансу передав у дар музею картину «Біженці».
Виставка відбулася за участю Музею західного і східного мистецтва та Музею сучасного мистецтва Одеси та буде доступна до 2 серпня в Музеї західного та східного мистецтва.
Прокомментируйте