>
На Одещині викрили угрупування, яке організувало масштабну схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України до Придністров’я. До його складу входив оперуповноважений одного із районних управлінь поліції Одещини. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на ДБР, Одеську обласну прокуратуру та Південне регіональне управління ДПСУ.
За інформацією ДБР, організував «бізнес» житель Одеської області у травні 2024 року. Він підшукував чоловіків, які хочуть незаконно виїхати з України, через соцмережі та домовлявся про оплату. Чоловіків вивозили до держкордону, який вони надалі перетинали пішки. Правоохоронець консультував водіїв, як об’їхати блокпости на шляху до кордону.
В ході реалізації оперативної інформації в селі Обжили Подільського району правоохоронці зупинили «кортеж» у складі 4-х мікроавтобусів разом з супроводжуючим попереду позашляховиком з водієм та пасажиром.
“21 червня 2024 року працівники ДБР задокументували спробу переправлення через державний кордон близько 100 осіб. Зокрема, було зупинено чотири мікроавтобуси з 47 чоловіками. Інші 53 не встигли дістатися «точки збору»”, – йдеться у повідомленні.
Як було встановлено, збір «клієнтів» ділками здійснювався за допомогою телеграм-каналів та телеграм-акаунтів.
Деякі довірливі користувачі послуг платили одразу, а деякі встигли заплатити аванс у половину вартості заявленої суми. При цьому будь-яких гарантій від незаконних перевізників вони не мали.
Буси не були пристосовані для перевезення – чоловіки їхали на матрацах, прямо на підлозі, близько 100 км.
За свої послуги ділки брали від 5 до $18 500 з людини, залежно від фінансових можливостей клієнта. Тільки на цій партії ухилянтів ділки розраховували заробити близько $1 млн.
Затриманим ухилянтам більше 25 років, на них виписано протоколи, та всіх доставлено до РТЦК.
Оперуповноваженому одного із районних управлінь поліції Одещини та його спільникам повідомлено про підозру за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Організатору та правоохоронцю обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави: організатору – 13,6 млн грн, правоохоронцю – 3 млн грн.
Прокомментируйте