З настанням ери смартфонів у користувачів зʼявилась необхідність захистити не лише корпус свого телефона, а й сам дисплей, з якого сьогодні складається рівно половина сучасного девайса. На щастя, на зміну чохлам-книжечкам досить швидко прийшли більш надійні та зручні засоби зберегти товарний вигляд смартфона.
Захисна плівка
Одним з найперших інструментів, які дозволяли вберегти дисплей від подряпин, стала захисна плівка. Свого часу вона навіть вважалася єдиним доступним рішенням, але налічувала низку недоліків. Така плівка створювала певний захисний шар, проте нічим не допомагала від серйозних механічних пошкоджень та досить швидко зношувалась. До того ж мінімальні похибки під час наклеювання плівки на смартфон досить швидко призводили до незручностей — під кути забивався пил, плівка відставала від дисплея, а іноді навіть могла впливати на роботу сенсора. Це особливо дратувало під час набору тексту або грі в мобільні ігри зі складним керуванням чи азартні ігри в онлайн казино.
Гідрогелева плівка
З часом захисні плівки почали вдосконалювати, а досить ефективним рішення стала гідрогелева плівка. Її головна відмінність полягала у тому, що завдяки своєму полімерному матеріалу вона здатна приховувати подряпини та самовідновлюватися. Це відчутно подовжило термін її служби та надавало низку переваг у порівнянні з плівками старого зразка:
- Поглинання удару при падінні;
- Гнучкість та універсальність;
- Нижча вартість у порівнянні з захисним склом.
Звичайно, що гідрогелева плівка має і свої недоліки. Наприклад, вона погано може впоратися із глибокими подряпинами, тож слід все одно можуть залишатися. До того ж якісь самого матеріалу може відрізнятися залежно від ціни.
Захисне скло
Найбільш надійним способом захисту дисплея вважається саме захисне скло. Його найголовніша перевага полягає у тому, що навіть при серйозному пошкодженні чи падінні смартфона розібʼється саме захисне скло, проте не дисплей. Це ж водночас є і його Ахіллесовою п’ятою — багато моделей такого скла відрізняються своєю крихкістю, тому з часом є ризик утворення тріщин та навіть сколів по краях.
У порівнянні з плівками захисне скло коштує дорожче, проте забезпечує і вищий рівень захисту завдяки багатошаровій структурі: силіконова база, стримуюча поверхня, захисний матеріал та антиблікова поверхня. Деякі користувачі полюбляють саме такий вид захисту за ще одну цікаву функцію — спеціальне “антишпигунське” скло дозволяє бачити зображення на дисплеї лише під прямим кутом та приховувати його від небажаних спостерігачів при мінімальному відхиленні.
Прокомментируйте