У МОУ наголосили на необхідності розвитку системи психологічної підтримки військових

У Державній спеціальній службі транспорту, яка входить до системи Міністерства Оборони України, розповіли про загальні збори психологів Держспецтрансслужби, на яких обговорили роботу груп контролю бойового стресу та їх завдання, роботу спеціалістів у підрозділах та психологічну допомогу особового складу.

Як зазначається у повідомленні служби, під час зустрічі найбільша увага учасників була зосереджена  на декомпресійному відновленню учасників  після виходу із зони проведення бойових дій.

Семінар-тренінг психологів проходив протягом двох днів. На розгляд порядку денного виносилося  тринадцять тем. Перший день  присвячений був лекційним заняттям, а наступного дня учасники зборів закріплювали набуті теоретичні знання на практичних тренінгах та під час проведення різноманітних інтерактивів.

Представники ГО «Боривітер» розповіли про практику нових методик збереження та покращення психічного здоров’я; профілактику та превенцію розладів адаптації, стресових і тривожних розладів; гармонізацію психоемоційного стану, зняття перевтоми, внутрішнього напруження та негативних наслідків участі у бойових діях. А також ознайомили з  технікам саморегуляції, вправам з м’язової релаксації та саморегуляції, а також дихальним вправам для зняття м’язової напруги.

«Досвід роботи психологічної служби у різних бригадах має свою специфіку і унікальність. Утім найважливіше те, що постійна  психологічна підтримка  важлива  і необхідна  за допомогою кваліфікованих фахівців.  Ця зустріч показала, що розвиток системи психологічної підтримки військовослужбовців дозволить забезпечити найвищий рівень підтримки для наших захисників як в підрозділах Держспецтрансслужби, так і в інших частинах сил оборони України», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляла АрміяInform, в Україні запрацювала Єдина ветеранська гаряча лінія.

Джерело