Карлсон згодом зізнався, що йому «потрібен рік, щоб вирішити», що він думає про це інтерв’ю
Очільник кремля вчергове спробував переконати світ у тому, що його дії в Україні мають бодай якусь логіку. У своєму розрекламованому на пропагандистських помийках усього світу «великому інтерв’ю» американському журналісту Такеру Карлсону він дві години інтерпретував історію, повторював давно набридлі пропагандистські тези та вкотре намагався залякати країни НАТО.
Для українців і тих, хто знайомий із попередніми виступами путіна, — нічого цікавого: «наша пісня стара-нова, заспіваймо її знову»… Хіба тільки в попередніх виступах його тези були більш лаконічними, і від того могли здатися загрозливішими, а цього разу кремлівський карлик мав вигляд просто жалюгідний — маразматичний дідуган із кашею в голові.
Важко навіть уявити, хто після цього інтерв’ю зможе захопитися путіним, ба навіть намагатися зрозуміти його позицію. Навіть Ілон Маск у своїй соцмережі Х зазначив, що «дивився це на швидкості 2х»…
Не виключено, що Такер Карлсон — активний трампіст і транслятор усілякої конспірологічної дичини, в контексті передвиборчої боротьби, що триває в США, мав намір показати путіна або зловісним демоном, з яким необхідно домовлятися, або втягнутою у війну жертвою американських «таємних еліт», які не хочуть ні про що домовлятися. Але вийшло максимально нудно, непереконливо і абсурдно.
Навіть Карлсон пошкодував, що повівся на цю авантюру. Після інтерв’ю він визнав, що путін «не вміє пояснювати й бути послідовним». Інтерв’юер заявив, що йому «потрібен рік, щоб вирішити», що він про це думає.
Інтерв’ю путіна Такеру Карлсону дуже схоже на його псевдоісторичну промову 24.02.2022 (але надто довге і більш цинічне)
АрміяInform наводить дев’ять фактів з інтерв’ю путіна Такеру Карлсону, що демонструють його брехню.
1. Українці досі вважають себе росіянами. Те, що відбувається, — елемент громадянської війни.
Очевидно, що в «задзеркаллі», в якому перебуває путін, абсолютно не розуміють того, що українські росіяни, яких справді немало в Україні, є патріотами і захисниками української держави. Ніхто в Україні не хоче, щоб їх визволяв путін та його армія.
Адже вже понад 30 років Україна та росія — різні держави. І війна між державами не може бути «громадянською». У цьому інтерв’ю, щоправда, путін сказав прямим текстом, що не визнає Україну як державу. Тому, вочевидь, і назвав війну «спеціальною воєнною операцією».
2. Слово «українець» означає, що людина живе на околиці держави, «на окраїні».
Російська історіографія принаймні з XVIII століття звикла тлумачити слово Україна як «окраїна, погранична територія». Насправді це московія була «окраїною» як Русі, так і Орди. А назва Україна вживається в літописах від 1187 року в значенні «край, земля, країна». Саме таке тлумачення є загальновизнаним.
3. Все лівобережжя Дніпра, включаючи Київ, — це історично російські землі.
Річ Посполита і московія розділили Україну по Дніпру в 1667 році. Козацька держава не визнавала такого розділення й упродовж усієї своєї історії робила все для того, щоби цей кордон був лише на папері. Диктатор навіть приніс на інтерв’ю Карлсону папку з буцімто «копіями листів Богдана Хмельницького», які мали б довести, що Україна — це насправді росія.
Але пропонувати американцям, пращури яких воювали за незалежність проти Британської імперії, повірити в те, що Україна — це частина російської імперії?! Що війни за незалежність марні?! Після таких «доказів» підтримка України в США має лише зрости.
4. Україна у певному сенсі — штучна держава, створена з волі леніна.
Приблизно половину інтерв’ю путін переказував тисячолітню історію України, щоб пояснити, що до 1922 року України не існувало. Ідеологи рашизму давно і безуспішно намагаються довести, що республіки колишнього срср до XX століття ніколи не мали своєї історичної національної державності.
Ця державність буцімто була штучно для них створена в межах радянської національної політики. Диктатор зізнався, що дуже розраховував на те, що інші сусіди України, зокрема, Угорщина, також заберуть частину її територій. Але, вочевидь, його історичну концепцію ніхто не підтримує.
5. Поляки відмовилися мирно віддати Гданськ Гітлеру і змусили його розпочати Другу світову.
Гітлера змусили! Оце так висновок! І путіна також змушують! Він же ж не має планів «направляти свої війська до Польщі або Латвії». Але є нюанс: нападе на Польщу, якщо відчує «напад з боку Польщі на росію». А це ми вже чули в січні 2022 року.
Сучасна росія давно вже перетворилася на нацистську державу: з необмеженою диктатурою, репресіями проти незгодних, експансією в сусідні країни та оголошенням цих країн «вигаданими та несправжніми»…
6. Батько Володимира Зеленського воював із фашизмом. Він фронтовик.
Батько Володимира Зеленського — Олександр Семенович народився 23 грудня 1947 року. Коментарі зайві.
7. Україна почала війну, а мета росії — припинити її.
Інспірований заходом Майдан і «держпереворот» — давно відомі пропагандистські наративи. Саме їх путін називає «початком війни». Також він давно ниє, що НАТО не мало розширятися на схід, але ці домовленості не виконані (насправді їх і не існувало).
Отже, тому введення російських військ — це захист. І денацифікація — це щоб президент-єврей не аплодував нацистам… Хоча справжньої денацифікації потребує путінська росія, яка й розпочала у 2014 році війну.
8. Війну можна було закінчити ще півтора року тому, але «Україна піддалася вимогам Джонсона».
Давид Арахамія (!), за словами путіна, поставив у Стамбулі підпис під мирною угодою, але Борис Джонсон заборонив Україні укладати мир. НАТО мусить визнати контроль росії за новими територіями, вважає кремлівський диктатор.
Він уже надсилав США сигнали про те, що вони мають перестати постачати зброю Україні — тоді війна завершиться за декілька тижнів. У тому, що в усьому винна Америка, в якої й так проблем вистачає, — не новина. Не обійшлося й без розмов про третю світову війну й улесливих слів на адресу Китаю. Але путін не має бажання ні на кого нападати.
9. Санкції не мають ефекту. Торік росія стала першою економікою Європи.
Як завжди, путін маніпулює. Він бере рейтинг країн із валовим внутрішнім продуктом (ВВП) за паритетом купівельної спроможності (ПКС), але без урахування кількості населення.
Тоді як саме ВВП з ПКС на душу населення говорить про реальний добробут громадян країни. За цим показником росія перебуває на 56-му місці у світі, а Португалія, яку путін обіцяв наздогнати за 15 років, на 41-му.
Наостанок зазначу, що представник ГУР МОУ Андрій Юсов в ефірі телемарафону заявив, що інтерв’ю путіна Такеру Карлсону не могло не бути російською інформаційно-психологічною спецоперацією.
Ці брехливі наративи і пропаганда мають у чомусь переконати вільний демократичний світ. Використали вони цю ІПСО так собі. Але чи досягли якогось результату — невдовзі побачимо.
Євген Букет
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте