Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
Мисливці за дронами мають необхідне екіпірування та озброєння: кулемети, антидронові рушниці, тепловізори, прожектори, лазерні цілевказівники тощо. Ці вогневі групи можуть діяти як стаціонарно, так і полювати за безпілотниками противника на автомобілях з високою прохідністю.
Завдання цих бійців — захистити особовий склад чи важливі об’єкти, або зупинити дрон, який летить з контрольованої рашистами території вглиб України.
«Раніше в нічний час доби наведення та ураження безпілотних літальних апаратів здійснювалося за шумом двигуна, але наразі ми модернізували свої кулемети лазерними цілевказівниками, які спрощують наведення та ураження цих безпілотних літальних апаратів», — розповідає кулеметник Краматорського прикордонного загону на псевдо «Марк».
«Виявляти небезпечні повітряні цілі в нічному небі також значно допомагають потужні прожектори, якими нас забезпечили волонтери», — додає прикордонник з позивним «Доцент».
В умовах нинішньої війни вогневі групи, які протидіють ворожим дронам, мають роботу, як поблизу лінії зіткнення, де агресор використовує всі типи БПЛА, так і на більш віддалених ділянках, куди можуть долітати Lancet або Shahed 136.
Прокомментируйте