У ході спільної наради заступник міністра Світлана Кашенець та Голова НСЗУ Наталя Гусак розглянули питання щодо надання медичних послуг при демобілізації військовослужбовців.
Про це повідомляє Міністрество у справах ветеранів України.
На початку зустрічі Світлана Кашенець ознайомила учасників із програмами, напрямками роботи та напрацюваннями Мінветеранів. Зокрема, у питанні переходу від військової служби до цивільного життя в межах реалізації національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською:
«У процесі переходу від військової служби до цивільного життя у військослужбовців, ветеранів та їх родин виникають різні потреби, у тому числі й у наданні психологічної допомоги. Плануємо забезпечити надання такої допомоги, в тому числі через інститут помічника ветерана за принципом «Рівний з рівним».
Як зазначила Наталя Гусак, оптимізація спільних програм Мінветеранів та НСЗУ дасть змогу всім учасникам процесу не тільки узгоджувати свої дії, а й надавати своєчасні та якісні послуги, на які заслуговують наші Захисники та Захисниці.
«Пріоритет діяльності Національної служби здоров’я України — це ефективна реалізація програми медичних гарантій в інтересах усіх пацієнтів. Щоб кожен мав доступне та належне лікування, а у першу чергу — Захисники та Захисниці», — зазначила Наталя Гусак.
Заступник міністра Світлана Кашенець також додала, що Мінветеранів активно працює над розробкою цифрового рішення для підтримки ветеранів, ветеранок та їхніх сімей, над вдосконаленням програм із адаптації військових у мирному житті, забезпеченні безбар’єрного простору тощо.
«Поки війна завершиться, ми вже повинні готуватися до повернення українських Захисників і Захисниць з фронту. Тобто маємо сформувати потреби, визначити проблеми та знайти шляхи їх вирішення, щоб гідно зустріти наших Героїв», — підкреслила Світлана Кашенець.
Прокомментируйте