Школи Чорноморська: укриття є не скрізь, але вихід знайдеться

Нещодавно Перший інформаційний портал розповів про ситуацію зі сховищами, куди жителі Чорноморська можуть втекти від нових російських атак. Вже за місяць почнеться новий навчальний рік, дошкільнята та школярі вирушать за парти, щоб отримувати нові знання. На тлі тривог та загроз військового часу вкрай важливо розуміти, наскільки безпечно дітям проходити навчання у звичному режимі.

Усунення голови відділу освіти Лілії Олексійчук з посади через справу про хабар значно зменшило темпи підготовки до нового навчального року. У травні 2023 року співробітники подавали заявки на участь у грантовому конкурсі на облаштування притулків у ліцеях № 1,2,3, однак у метушні судових справ та розслідувань усім було не до того, і фінансування отримали 17 інших громад з 54 тих, хто подавався.

Тому у трьох цих ліцеях директори (а на даний момент це виконуючі обов'язки) прийматимуть рішення про формат навчання. Не виключено, що процес повністю проходитиме дистанційно, що значно позначиться і на якості освіти, і на соціалізації дітей.

Набагато кращі справи з укриттями в інших школах. Найкращі умови у гімназії та у спеціальній школі, а підземні приміщення шостого ліцею ремонтують за стандартами ЮНІСЕФ.

Кабінети безпеки, що це і навіщо вони потрібні?

Нова вимога Міністерства освіти обладнати кожну школу та ліцей кабінетами безпеки викликала серед педколективів справжній переполох. Грошей на цей об'єкт не виділяють ані на місцях, ані централізовано, а без нього комісія ДСНС не підпише акт відкриття навчального закладу з 1 вересня.

Тому кожна школа намагається зробити це самотужки. Хто фарбує стіни, хто скидається колективом на манекенів, хто звертається за допомогою до батьків, хто зносить з дому марлеві пов'язки та бинти.

Основне призначення цих кабінетів — проведення курсів безпеки, евакуації, першої допомоги при пораненнях. Наскільки ефективним буде їх використання, покаже час у новому навчальному 2023-2024 роках.

Перший інформаційний портал закликає владу Чорноморська таки зайнятися стратегією розвитку освіти. За межами нашого міста та країни на сьогодні проживає 2000 школярів, а також близько 50 вчителів. А 1,5 тисячі тимчасово переміщених осіб шкільного віку потребують якісної освіти, безпеки, можливості повернутися з атестатами до нормального життя. Офлайн-навчання ніколи не зможе замінити присутність у класі, а кожен віддалений урок забирає дорогоцінні 40 хвилин здорового спілкування з однолітками.

Источник