Зафіксовано вже 155 випадків сексуального насильства, що його чинили окупанти, — Офіс Генпрокурора | Кримінал

Загальна кількість випадків сексуального насильства, вчинених російськими військовими значно більша, каже керівниця профільного управління Офісу Генпрокурора Ірина Діденко.

«Ці цифри відображають лише кількість фактів, коли постраждалі готові свідчити вже зараз»,— додає Діденко.

Херсонщина та Київщина лідирують за кількістю свідчень постраждалих. Загалом прокурори та слідчі зафіксували 155 випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Про це йшлося під час спільної наради прокурорів Офісу Генпрокурора і керівництва слідства Національної поліції.

На нараді обговорили нові підходи до розслідування злочинів СНПК та міжвідомчу взаємодію. 

«Відновлення справедливості та захист інтересів українців, які постраждали від воєнних злочинів рф — спільна мета слідчих Національної поліції та прокурорів. Маємо не просто документувати кожен окремий факт, а розслідувати в контексті з іншими звірствами, зафіксувати системність. Вдячна колегам з Національної поліції за те, що роблять пліч-о-пліч з нами цю кропітку роботу, в тому числі під постійними обстрілами на деокупованих територіях, і при цьому, в першу чергу, дбають про постраждалих», — наголосила Ірина Діденко.

Учасники зустрічі визначили два пріоритети. Перший — це захист постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, забезпечення конфіденційності та інших потреб постраждалих осіб. Другий — якість та ефективність документування і розслідування таких злочинів з дотриманням міжнародних стандартів і міжнародного протоколу.

«Плануємо передати належним чином зафіксовані злочини військових рф в міжнародні суди, зокрема, в Міжнародний кримінальний суд. Тому процедури важливі та мають відповідати найвищим стандартам. Прозорість та  відкритість — одні з тих цінностей, за які борються українці», — пояснила Ірина Діденко.

Учасники зустрічі також обговорили перспективу створення єдиної системи обміну інформацією між всіма інституціями, що займаються ідентифікацією російських військових, визначенням місць їхньої дислокації тощо. Це дозволить перейти від розгляду окремих кримінальних проваджень до більш комплексного підходу. Що, своєю чергою, допоможе відстежити весь ланцюг командування і довести, що сексуальне насильство має системний характер та використовується російською армією як зброя війни.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник