Мешканці Одещини відчули землетрус з Румунії

(Фото: Antena 3 CNN)

Підземний поштовх стався вранці 3 листопада о 6:50 на території Румунії у районі гір Вранча, та був відчутний для мешканців низки міст південної частини Одеської області.

За даними румунського видання Antena 3 CNN, Головна інспекція з надзвичайних справ Румунії спочатку повідомила, що поштовх відбувся на глибині 168 кілометрів та сягнув магнітуди 5,5 (умовна величина, що характеризує кількість енергії, яка виділилася у вогнищі землетрусу, — ред.)

«Нещодавно в сейсмічній зоні Вранча стався землетрус магнітудою 5,5 за шкалою Ріхтера на глибині 168 км», – зазначають румунські рятувальники.

Втім, пізніше фахівці Національного науково-дослідного інституту фізики Землі трохи виправили інформацію, повідомивши, що землетрус відбувся ближче до поверхні, а саме на глибині 140 кілометрів, а от магнітуда, за їхніми даними, була трохи меншою — 5,2.

Зона Вранча — сейсмоактивна зона розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у жудець (повіт) Вранча, Румунія.

Максимальна магнітуда землетрусів в цій сейсмоактивній зоні досягла 7,6. Осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі а також мантії на глибинах від 80 до 190 км. Завдяки великим глибинам і магнітудам, землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції на півдні до Фінляндії на півночі.

Через сейсмічно активну зону Вранча в низці міст на Дунаї заборонено будівництво будинків вище п’яти поверхів.

Це не вперше, коли землетруси в Румунії сягають Одеської області. Наприклад, 16 січня 2022 року підземний поштовх магнітудою 4,4 стався вночі 16 січня на території Румунії у район гір Вранча на відстані 125 кілометрів від кордону з Україною, на глибині 130 кілометрів.

У 2020 році землетрус магнітудою 5,1 або 4,8 бала за шкалою Ріхтера стався в ніч на 31 січня на сході Румунії та його, як зазвичай, відчули на півдні Одеської області, в Одесі та Молдові.

У серпні 2017 року подібні поштовхи сталися в Румунії двічі за одну добу.

Источник